top of page

Urologie

" Mužské zdraví " je i v dnešní době spíše společenské tabu. Jedná se o nepříjemné problémy, ale ne však neřešitelné. Do portfolia Aspironixu patří produkty společnosti Boston Scientific řešící léčbu mužské inkontinence (samovolní únik) moči a erektilní dysfunkce. Jedná se o implantáty, které výrazně zlepšují kvalitu života pacientů.

AdobeStock_358016785.jpeg

Chirurgická léčba inkontinence moči

V ČR trpí inkontinencí moči až 160 000 mužů, např. z důvodu úrazu v oblasti v pánve nebo jako následek po radikální prostatektomii. Kvalitu jejich života může změnit chirurgický výkon – implantace suburetrální mužské pásky nebo implantace umělého močového svěrače AMS 800.

Umělé močové svěrače AMS 800 implantuje v ČR několik pracovišť, např. Urologická klinika VFN Praha nebo Urologická klinika FN Brno. Výkon je plně hrazen ze zdravotního pojišťění.

Chirurgická léčba erektilní dysfunkce

Léčba pomocí penilního implantátu je určena všem pacientům, kteří trpí poruchou erekce a na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá nebo s ní nejsou spokojeni. Erektilní dysfunkce neohrožuje pacienta přímo na zdraví, může však výrazně zhoršit kvalitu jeho osobního života a může být i varovným signálem na skrytě probíhající závažné onemocnění.

 

Prevalence ED

Problémy s erekcí má podle zkušeností urologů 50% padesátiletých mužů, 60% šedesátníků, 70% sedmdesátníků a 80% osmdesátníků.

V České republice i na Slovensku implantuje penilní protézy AMS pouze 1 centrum – Klinické centrum Iscare v  Praze. Operatéři z oddělení andrologie provedli již více než 50 implantací penilních protéz. Penilní protézy nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

AdobeStock_131022323.jpeg
bottom of page