top of page

Advisory board

Hlavní vizí společnosti Aspironix je pomáhat. Věříme, že nejefektivnější pomoci dosáhneme, když si necháme poradit od nejlepších a nejzkušenějších lidí z celého businessového světa.

Untitled.png

Tania le Moigne

Tania le Moigne má více než 30 let zkušeností v oboru IT. Ve své současné funkci regionální ředitelky společnosti Google je zodpovědná za podnikání v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Tania vystudovala informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze.

  • LinkedIn
FOTO_Honza 2018.tif

Jan Bubeník

Jan Bubeník je zakladatelem společnosti Bubenik Partners. Firma, která se zaměřuje na vyhledávání manažerů v regionu střední a východní Evropy, byla založena roku 2001 a Jan Bubeník je dnes jejím řídícím partnerem. Klientská základna společnosti Bubenik Partner zahrnuje jak regionální společnosti v rané fázi vývoje, tak globální společnosti z žebříčku Fortune 500. Kromě svých podnikatelských aktivit byl předsedou firemní rady Forum 2000 - Nadace Václava Havla. Jan působil také ve výkonném výboru Young President Organization (YPO). Vystudoval pediatrii na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a ekonomii na University of Colorado v Boulderu.

  • LinkedIn

Aleš Stýblo

Aleš Stýblo je partnerem a spoluzakladatelem Lasvit, společnosti, která navrhuje a vyrábí jedinečná skleněná díla, včetně světelných instalací na míru, designových kolekcí svítidel, skleněných architektonických prvků a skleněných uměleckých děl. Aleš Stýblo absolvoval studium na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, obor Ekonomika a management. Během své profesní kariéry strávil Aleš Stýblo 6 let v Singapuru a Hongkongu a v současné době působí v pozici generálního ředitele skupiny Lasvit. Aleš Stýblo žije v Libereci a má tři děti. Věnuje se také filantropii jako předseda správní rady Nadace Lasvit.

  • LinkedIn
Unknown.jpeg

Václav Novotný

Václav Novotný je v současné době generálním ředitelem společnosti Aspironix BioMed. Bývalý regionální výkonný ředitel pro Švýcarsko, Rakousko a střední a východní Evropu (tržby 500 milionů dolarů) a člen evropského vedení přední americké biotechnologické společnosti Biogen (4 roky). Dvanáct let byl výkonným ředitelem společnosti MSD (Merck & Co) v České republice a na Slovensku. Též zastupuje post Viceprezidenta Americké obchodní komory v České republice.

  • LinkedIn
petr-kasa_edited.jpg

Petr Kasa

V letech 1999 až 2005 stál Petr Kasa u zrodu skupiny internetových obchodů KASA.cz, které v roce 2008 prodal. V letech 2005 až 2012 řídil společnost Nokia v Polsku, České republice a na Slovensku. Od roku 2012 se věnuje výhradně vlastním podnikatelským a investičním aktivitám.

Aktuálně vede lékárenský holding Pilulka, který v roce 2012 spoluzakládal a který provozuje desítky lékáren, lékárenskou distribuci a vlastní internetové obchody v několika zemích. V roce 2020 byla společnost úspěšně uvedena na pražskou burzu a stala se tak první veřejně obchodovanou společností z oblasti eCommerce v České republice.

  • LinkedIn
Unknown-2_edited.jpg

Mike Dlouhý

Jako předseda místního mysliveckého sdružení pořádá Mike Dlouhý každoročně hony na divočáky.

Je poručíkem v záloze Armády České republiky, zařazeným do podpory speciálních sil a v nedávné době i do kybernetického velení.

Mike pracoval 25 let jako podnikový právník, začínal v Sullivan & Cromwell v New Yorku a Paříži, poté ve White & Case v Praze. Z pražské kanceláře vybudoval přední advokátní kancelář v zemi, která se rozrostla z 10 na 80 právníků.

V roce 2005 vstoupil do YPO a působil v různých funkcích, včetně předsedy vzdělávání, sponzora akcí, moderátora fóra a mentora YNG+.

Unknown-1_edited.jpg

Petr Sýkora

Petr Sýkora je spoluzakladatel nadace Dobrý anděl a předseda Správní rady. V roce 1993 založil s Janem Černým společnost PAPIRIUS, dodavatelskou firmu na kancelářské potřeby. Začali jako studenti, první dodávky papíru nosili zákazníkům v batohu. V roce 2006 společnost PAPIRIUS prodali americké firmě OFFICE DEPOT, pro kterou ještě několik let oba pracovali. V roce 2015 získal za zásluhy o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot Cenu Arnošta Lustiga.

Unknown-3_edited.jpg

Patrik Hes

Patrik Hes má více než 25 let zkušeností jako podnikatel a investor. Patrik založil a vybudoval společnosti v oblasti maloobchodu, obnovitelných zdrojů energie a tradingu. Po úspěšných výstupech ze svých společností vede Patrik rodinnou investiční společnost NordiCap se zaměřením na udržitelné investice orientované na budoucnost, jako je energetika, umělá inteligence a nemovitosti. Patrik vystudoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, Laurentian University (Ontario) a Universite Canadienne ve Francii. Zúčastnil se manažerského programu na Harvard Business School.

  • LinkedIn
KLM01132.jpg

Jan Binar

Jan Binar je ředitelem společnosti McCann v Praze, prezidentem Asociace komunikačních agentur v České republice a členem správní rady Evropského institutu pro vzdělávání v oblasti komerčních komunikací. Dále se podílí na činnosti řady neziskových organizací, je externím lektorem na VŠE v Praze a VŠKK. Pražská pobočka McCann Worldgroup je oceňována za dosahování vynikajících komerčních výsledků pro klienty, když získala nejvíce ocenění Effie v pěti po sobě jdoucích letech a je jednou z kreativně nejoceňovanějších agentur v regionu, která získala prestižní zlaté, stříbrné a bronzové lvy v soutěži Cannes Lions. S potěšením pomáhá rozvíjet rozmanitý agenturní tým a skvělý mix lokálních, regionálních a globálních značek, jako jsou Air Bank, ČEZ, Billa, Gambrinus, Kozel, L´Oreal, Nokian, MasterCard, Plzeňský Prazdroj a Vodafone.

  • LinkedIn
561A4845moderni5_edited.jpg

Pavel Řehák

Vystudoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické v Praze a MBA na Northwestern University. Sedm let pracoval jako konzultant v McKinsey & Company, působil mimo jiné jako poradce České pojišťovny, kam nakonec nastoupil v roce 2006 a v letech 2010 – 2013 byl její generální ředitel. V roce 2013 Českou pojišťovnu opustil a založil investiční společnost Vigo Investments, jjejíž součástí je i  Direct pojišťovna, kterou vede od jejího vzniku v roce 2015. V roce 2021 založil Direct auto, síť autodealerství a servisů, kterou postupně buduje napříč Českou republikou. Dnes je hlavou Direct family, skupiny firem a nadace, které vznikly, aby pomáhaly měnit svět k lepšímu. Od roku 2022 je prezidentem správní rady Aspen Institute Central Europe.

  • LinkedIn
bottom of page