top of page

Mamární diagnostika

Firma Aspironix distribuuje výrobky, které pomáhají zlepšit diagnostiku pacienta při mamologickém vyšetření. Jedná se o výrobky, které lékař používá při doplňujícím vyšetření – biopsie prsu. Odebrání tkáně pomocí vakuové biopsie a následné označení místa odběru dlouhodobě viditelným klipem. Pro následné chirurgické výkony používají lékaři přístroj Neoprobe, k snadné detekci sentinelových uzlin, případně dalších míst označených radionuklidem.

revolve-features.png

Vakuová biopsie prsu

Vakuová biopsie je odběr tkáně pro histologickou verifikaci z prsu pod mamografickou či ultrazvukovou kontrolou. Díky ní existuje možnost správně diagnostikovat nádorové onemocnění prsu již v nejrannějších stádiích.

 

Přístroje Mammotome umožňují jedním vpichem do prsu odebrat potřebné množství tkáně.

Klipy ke značení

Lokalizační klipy se používají ke značení místa odběru tkáně. Používají se obvykle v případě malých lézí a mikrokalcifikací, které jsou po biopsii špatně sledovatelné pro další diagnostiku či chirurgický výkon.

1639580411816.jpeg
maxresdefault.jpg

Detekce sentinelových uzlin

Gamasonda Neoprobe detekuje sentinelovou (první) uzlinu, která je na cestě lymfy od nádoru prsu.

Díky ní lze odebrat a histologicky vyšetřit pouze první uzlinu. Čímž se snižuje riziko trvalých pooperačních následků v podobě lymfedému horní končetiny.

Sirius Medical - Lokalizace zhoubných nádorů

Sirius Pintuition je malé, ale permanentní magnetické lokalizační zrno, kterým se přesně označí zhoubný nádor a pomáhá při chirurgickém odstranění z jakéhokoli směru. Naše magnetické zrno je robustní a je zapouzdřeno ve vysoce kvalitním biokompatibilním titanu, který neobsahuje nikl. Nelze jej deaktivovat, lze jej detekovat v tekutině a časem neztrácí signál.

1. Sirius Pintuition System.jpg
bottom of page