top of page

Terapeutická léčba ran

Portfolio produktů vlhkého hojení ran zahrnuje produkty pro léčbu infekce, nehojících se ran, odstraňování nekróz, povlaků, pro podporu granulaceí nebo epitalizaceí. 

 

Nabízíme produkty značek 

3M, Tosama (Vivamel), Aspirox a Medeco (Kliniderm)

3M logo_Kreslicí plátno 1.png
inadine-zalfgazen.png.webp

Inadine

Antiseptický neadherentní obvaz s PVP jódem- 10 %, PVP jód-ekvivalent 1.0 % volného jódu. Chrání ránu před infekcí a optimálně ji řeší. Je účinný proti širokému spektru bakterií včetně MRSA. Také prokázal in vitro účinek proti biofilmu. Inadine je neadherentní antiseptický obvaz, který je vhodný ke krytí akutních chirurgických a traumatických ran, popálenin, odřenin, k řešení infikovaných ran všech etiologii bez přítomnosti zápachu a nadměrného exsudátu. Sekundární obvaz se volí v závislosti na míře exsudátu.

Actisorb Plus

Antiseptický obvaz s aktivním uhlím a stříbrem, odstraňuje zápach a bojuje proti infekci účinnou bakteriální bariérou, inaktivuje endotoxiny, které zpomalují hojení. Krytí je složeno z tkaninya aktivního uhlí s ionty stříbra v nylonovém neadherentním obalu.  Používá se k léčbě infekce a zápachu u plošných i hlubokých ran. Actisorb Plus se kryje sekundárním savým obvazem, jeho výběr záleží na míře exsudátu.

Silvercel / Silvercel
Non – Adherent

Antimikrobiální alginátový obvaz se stříbrem s rychlým nástupem účinku, stříbro je pozvolně uvolňováno do rány. Účinně zvládá exsudát u infikovaných a silně kolonizovaných ran. Skládá se z alginátu karboxymetylcelulozy, nylonových vláken impregnovaných stříbrem.

 

Silvercel Non-Adherent je navíc pokrytý speciální perforovanou folií. Silvercel je určen k léčbě infikovaných ran nebo ran se zvýšeným rizikem infekce. Sekundární obvaz se volí v závislosti na množství exsudátu. 

Nu-Gel

Amorfní hydrogel s alginátem se schopností zvyšuje schopnost zvládat exsudát, umožňuje tak prodloužit frekvenci převazů. Šetrně a efektivně rehydratuje a odstraňuje nekrotickou tkáň a fibrinový povlak. Používá se k léčbě chronických ran ve všech stádiích vč. granulace. Ke krytí gelu se používá nenasákavý sekundární obvaz. Absorpční sekundární krytí se volí v závislosti na množství exsudátu.

81D-+EhxG+L._AC_SL1500_.jpeg

Promogran

Krytí s lyofilizovaným komplexem kolagenu a regenerované oxidované celulózy (ORC). Byl vyvinut k nastavení rovnováhy v ráně. Proteázy modulující matrix pomáhají uzavírat dlouhodobě se nehojící a stagnující rány modulací EPA - zvýšené aktivity proteáz. Dochází tak k redukci velikosti rány. 

 

Určen k lokální terapii sekundárně se hojících ran bez nekrotické tkáně a známek infekce, má hemostatický účinek. Lze jej použít pod kompresivní terapii. Sekundární obvaz se volí v závislosti na množství exsudátu.

Adaptic

Neadherentní krytí impregnované emulzí vazelíny. Zajišťuje komfort pro pacienta, poskytuje atraumatické a cenově dostupné převazy, minimalizuje riziko macerace rány, eliminuje riziko přilepení sekundárního obvazu do rány.

 

Indikován pro lokální léčbu suchých až silně secernujících plošných i hlubokých ran. Lze použít jako primární obvaz nebo v kombinaci s dalším terapeutickým nebo sekundárním savým krytím.

systagenix_2012.jpg
Tosama-229-22960d9e43edc083.webp

Vivamel

Sterilní 100% medové krytí s kaštanovým medicinálním medem. Umožňuje čištění ran, vč. infikovaných, působí také proti grampozitivním a gramnegativním bakteriím včetně MRSA a VRE. Podporuje granulaci a epitalizaci u stagnujících ran a hojení ran bez jizvení. Snižuje nepříjemný zápach, podporuje autolytické odstraňování nekrotické tkáně, nelepí se ke spodině rány a nezpůsobuje bolest při převazu. 

 

Kaštanový med je bohatým zdrojem živin vč. minerálů a enzymů přispívajících k hojení rány, zároveň a chrání okolní pokožku.

i.png
6b5b2fb9-329a-40c2-88d0-30d38261168b.png

Vivamel tuba

Sterilní 100% medicinální kaštanový med v tubě. Je vhodný pro léčbu hlubokých i povrchových ran ve všech fázích hojení. Je balen v hliníkové tubě, která zachovává svůj tvar a neabsorbuje kontaminovaný obsah. 

Vivamel Contact

Neabsorpční tenká flexibilní mřížka impregnovaná 100% mediciálním kaštanovým medem. Je určena na rány s mírnou tvorbou exsudátu ve fázi granulace a epitalizace. Lze použít samostatně nebo v kombinaci s medem v tubě. Vyžaduje sekundární absorpční krytí dle míry exsudátu. 

i.png

Aspirox

Zdravotnický prostředek určený na oplachy, a obklady a zvlhčování ran, podporuje debridement a sekundárně snižuje množství nežádoucích mikroorganismů. Je vhodný jako monoterapie, pro použití u plošných i hlubokých ran vč. podtlakové instilační terapie. Dostupné ve variantě oplachového a obkladového roztoku 1000ml, spreje 500 ml a gelu na rány.

248356759_407475400954105_3332042949231607125_n.jpg
Aspirox barva-01.png
19701-Vivamel-alginat-5x5-1_1890x.png.webp

Vivamel Alginate

Sterilní krytí, které obsahuje alginát vápenatý a je impregnován medicinálním kaštanovým medem. Je vhodný pro léčbu širokého spektra ran v různých fázích hojení, především pro nehojící se rány se středně velkým až velkým množstvím exsudátu. Vyžaduje sekundární savé krytí dle míry exsudátu. 

medecobv-logo.png
foam-silicone-sacrum-border-plaster-with-box-square.jpg

Kliniderm 

silikonové pěny

Silikonová pěnová krytí Kliniderm® Foam Silicone jsou sterilní krytí z polyuretanové pěny určená na rány, které udržuje ideální vlhké prostředí a podporuje debridement. Kontaktní vrstva je potažena vrstvou měkkého silikonu, který se nelepí na povrch rány a při odstraňování snižuje trauma jemné nové tkáně. Tato měkká silikonová vrstva je také mírně lepkavá, což usnadňuje aplikaci a udržení krytí na neporušené pokožce, ale nezpůsobuje odlupování epidermis ani bolest po odstranění. Střed krytí tvoří absorpční polyuretanová pěna, která v sobě dokáže izolovat exsudát z rány, čímž zabraňuje vysychání spodiny rány i maceraci okolní kůže. Vnější vrstva pěny má vysokou propustnost, která umožňuje účinný přenos par, je voděodolná a poskytuje bakteriální bariéru. 

 

Silikonová pěnová krytí Kliniderm® Foam Silicone jsou indikována na středně až silně exsudující chronické i akutní rány a lze je použít po celou dobu hojení. Jsou vhodná pro použití pod kompresní bandáží. Varianty krytí Kliniderm® Foam Silicone Heel a Sacrum jsou ideální pro použití na patě a v oblasti nad křížovou kostí. 

Kliniderm 

superabsorpční krytí

Superabsorpční krytí Kliniderm® Superabsorbent jsou moderní čtyřvrstvá krytí na rány určená pro středně až silně exsudující rány. Hydrofilní kontaktní vrstva odvádí exsudát z rány směrem vzhůru a nepřilne k povrchu rány. Distribuční vrstva zajišťuje rychlý příjem tekutiny a distribuuje exsudát rovnoměrně do absorpční vrstvy. Centrální absorpční jádro obsahuje polymerové částice SAP a má vynikající absorpční a retenční kapacitu. Svrchní vrstva odpuzující tekutiny minimalizuje pronikání tekutiny a má vysokou propustnost, aby umožnila účinný přenos páry a prodyšnost. Superabsorpční krytí Kliniderm® Superabsorbent usnadňují hojení rány tím, že udržují vlhké prostředí rány a zabraňují maceraci okolní kůže zadržováním exsudátu rány v jádře. Jsou indikována na středně až silně exsudující chronické i akutní rány a lze je použít po celou dobu hojení ran všech etiologií. 

klinion-superabsorbent-dressing-sterile.png
bottom of page