top of page

Mamární diagnostika

Firma Aspironix distribuuje výrobky, které pomáhají zlepšit diagnostiku pacienta při mamologickém vyšetření. Jedná se o výrobky, které lékař používá při doplňujícím vyšetření – biopsie prsu. Odebrání tkáně pomocí vakuové biopsie a následné označení místa odběru dlouhodobě viditelným klipem. Pro následné chirurgické výkony používají lékaři přístroj Neoprobe, k snadné detekci sentinelových uzlin, případně dalších míst označených radionuklidem.

 

Absolutní novinkou je software ProFound AI, který díky umělé inteligenci pomáhá radiologům detekovat a vyhodnocovat nálezy z mamografických snímků.

revolve-features.png

Vakuová biopsie prsu

Vakuová biopsie je odběr tkáně pro histologickou verifikaci z prsu pod mamografickou či ultrazvukovou kontrolou. Díky ní existuje možnost správně diagnostikovat nádorové onemocnění prsu již v nejrannějších stádiích.

 

Přístroje Mammotome umožňují jedním vpichem do prsu odebrat potřebné množství tkáně.

Klipy ke značení

Lokalizační klipy se používají ke značení místa odběru tkáně. Používají se obvykle v případě malých lézí a mikrokalcifikací, které jsou po biopsii špatně sledovatelné pro další diagnostiku či chirurgický výkon.

1639580411816.jpeg
174061187_10158944033160937_2499093735464178653_n.jpeg

iCAD – ProFound AI

Společnost iCAD je lídrem na trhu programů pro počítačově asistovanou detekci nádoru prsu s více než 4 000 instalacemi po celém světě, představuje novinku v oblasti umělé inteligence – ProFound AI.

 

ProFound AI je přesný, výkonný a prověřený program „deep learning“, na platformě umělé inteligence, který pomáhá radiologům při čtení 2D i 3D mamografických snímků. Kompatibilní s předními výrobci mamografů s tomosyntézou.

Detekce sentinelových uzlin

Gamasonda Neoprobe detekuje sentinelovou (první) uzlinu, která je na cestě lymfy od nádoru prsu.

Díky ní lze odebrat a histologicky vyšetřit pouze první uzlinu. Čímž se snižuje riziko trvalých pooperačních následků v podobě lymfedému horní končetiny.

maxresdefault.jpg
bottom of page