Podcast "Na předpis"

V novém českém podcastu „Na předpis“ produkovaným společností Aspironix Vám moderátorka  Michaela Maurerová každý měsíc ukáže, že lékař je taky jenom člověk a zdravotnictví není jenom resort na ministerstvu. Skrze hosty z oboru medicíny se v našich rubrikách dozvíte, jak vypadá jejich pracovní den, jak vnímají svět kolem sebe všemi svými smysly nebo co si myslí o babských radách a jestli je používají.

Tento podcast předepisuje 5 z 5 lékařů i pacientů! :-)!

Intro

Český podcast “Na předpis” produkovaný Aspironixem s moderátorkou Michaelou Maurerovou.

V podcastu Vám Michaela Maurerová ukáže, že lékař je taky jenom člověk a zdravotnictví není jenom resort na ministerstvu. Skrze hosty z oboru medicíny, které si zveme do podcastu, se v našich rubrikách dozvíte, jak vypadá jejich pracovní den, jak vnímají svět kolem sebe všemi svými smysly nebo co si myslí o babských radách a jestli je používají.

Tento podcast předepisuje 5 z 5 lékařů i pacientů:-)!

Epizoda 3

prof. MUDr. Ladislav Krofta, MBA

“Pacientku vnímáme jako rovnocenného partnera a nechceme jí směrovat do procesu, který nechce”

Ve třetí epizodě si můžete poslechnout rozhovor Michaeli Maurerové s předním porodníkem, gynekologem a vedoucím centra prenatální medicíny prof. Ladislavem Kroftou.

První otázka, která padne každá den v 6:15? Jak stará byla nejmladší a nejstarší rodička? Kolik vážil nejtěžší a nejlehčí novorozenec? Pamatuje si p. prof. na svůj první porod? Kde všude odrodil novorozence? Ovlivňuje úplněk množství a průběh porodu? Jaké faktory je třeba zohlednit při porodu doma? Jaké faktory p.prof. vedou k jednoznačné preferenci císařského řezu? a nakonec “Já si myslím že ten pohlavní styk je dobrá věc”

Epizoda 2

prof. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D.

Tentokrát byl hostem další z českých předních lékařů, z oblasti plastické chirurgie, prof. MUDr. Andrej Sukop Ph.D., přednosta Kliniky plastické chirurgie FN Královské Vinohrady, 3. LF UK a  vedoucí lékař plastické chirurgie na klinice LaserPlastic.

Jaký je rozdíl mezi funkční a estetickou plastickou chirurgií? Jaká byla hostova nejkurióznější operace? Co s useknutým prstem? Mění Instagram naše představy o ideálním vzhledu? Na jaké operace v Jordánsku nejsou kapacity? Jak hodnotí misi MEDEVAC?

Epizoda 1

MUDr. Miroslav Palát, MBA

Lékař, prezident Czech Medu (České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků), člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, předseda Slovenské asociace Aikida, renesanční muž, v jehož osobě se spojuje svět doktora, člověka z businessu a osoby s unikátním přístupem k tvorbě zákonů. V neposlední řadě jde také o slovenského rodáka, manžela a pejskaře.