Terapeutická léčba ran

Home Naše portfolio Hojení ran Terapeutická léčba ran

Portfolio produktů vlhkého hojení ran zahrnuje produkty pro léčbu infekce, špatně se hojících ran, nekróz, povlaků, granulací nebo epitalizací. Nabízíme produkty značek 3M + KCI a Tosama.

Americká nadnárodní společnost 3M koupila v roce 2019 společnost KCI, celosvětového lídra v oblasti podtlakové terapie pro hojení ran. Aspironix pokračuje v distribuci těchto produktů v České republice, Slovensku a v Polsku, nyní jako partner společnosti 3M.

Inadine

Antiseptický neadherentní obvaz s PVP jódem- 10 %, PVP jód-ekvivalent 1.0 % volného jódu. Chrání ránu před infekcí a infekci řeší. Je účinný proti širokému spektru bakterií včetně MRSA. Inadine prokázal in vitro účinek proti biofilmu. Neadherentní antiseptický obvaz, který je vhodný ke krytí akutních chirurgických a traumatických ran, popálenin, odřenin. K řešení infikovaných ran všech etiologii bez přítomnosti zápachu a nadměrného exsudátu. Sekundární obvaz se volí v závislosti na exsudátu.

Actisorb Plus

Antiseptický obvaz s aktivním uhlím a stříbrem, odstraňuje infekci a zápach, účinná bakteriální bariéra, inaktivuje endotoxiny, které zpomalují hojení, tkanina aktivního uhlí s ionty stříbra v nylonovém neadherentním obalu.  Používá se k léčbě infekce a zápachu u plošných i hlubokých ran. Actisorb Plus se překryje sekundárním savým obvazem. Výběr obvazu záleží na míře exsudátu.

Silvercel / Silvercel Non – Adherent

Antiseptický alginátový obvaz se stříbrem, antimikrobiální obvaz s rychlým nástupem účinku stříbra. Účinně zvládá exsudát u infikovaných a silně kolonizovaných ran pozvolné uvolňování stříbra. Alginát, karboxymetylceluloza, nylonová vlákna impregnovaná stříbrem. Silvercel Non-Adherent je pokrytý speciální perforovanou folií. K léčbě infikovaných ran nebo ran se zvýšeným rizikem infekce. Sekundární obvaz se volí v závislosti na množství exsudátu. 

Nu-Gel

Hydrogel s alginátem, zvyšuje schopnost zvládat exsudát, umožňuje prodloužit frekvenci převazů. Šetrně a efektivně rehydratuje a odstraňuje nekrotickou tkáň a fibrinový povlak. Používá se k odstranění nekrózy a nekrotických povlaků a k léčbě chronických ran ve všech stádiích procesu hojení. Ke krytí se použije sekundární obvaz. Sekundární obvaz se volí v závislosti na množství exsudátu.

Promogran

Proteázy modulující matrix. Pomáhá uzavírat nehojící se rány modulací EPA-zvýšená aktivita proteáz. Dochází k redukci velikosti rány, vyvinut k nastavení rovnováhy v ráně.

Lyofilizovaný komplex kolagenu a regenerované oxidované celulózy (ORC). Určen k lokální terapii sekundárně se hojících ran bez nekrotické tkáně, má hemostatický účinek. Lze jej použít pod kompresivní terapii. Sekundární obvaz se volí v závislosti na množství exsudátu. 

Nu-Derm Thin

Hydrokoloidní obvaz, udržuje proces vlhkého hojení podporuje proces granulace a epitalizace, velmi dobře přilne ke kůži, dá se přizpůsobit stříháním velikosti rány. Je vhodný k hojení suchých a mírně exsudujících akutních a chronických ran. Vhodný na exkoriace, nově vzniklé dekubity a dohojování ran ve fázi epitalizace.

Adaptic

Neadherentní krytí impregnované emulzí vazelíny. Obvaz zajišťující komfort pro pacienta, poskytuje atraumatické a cenově dostupné převazy, minimalizuje riziko macerace rány, eliminuje riziko přilepení sekundárního obvazu do rány, atraumatické odstranění z rány. Indikovány pro lokální léčbu suchých až silně secernujících plošných i hlubokých ran. Lze použít jako primární obvaz nebo v kombinaci s dalším terapeutickým nebo sekundárním savým krytím. Lze jej stříhat.

VIVAMEL 

Sterilní 100% medové krytí s kaštanovým mediciálním medem. Podporuje granulaci a epitalizaci i u stagnujících ran a hojení ran bez jizvení. Podporuje čištění ran, vč. infikovaných, působí také proti infekci, proti grampozitivním a gramnegativním bakteriím včetně MRSA a VRE, snižují nepříjemný zápach, podporují autolytické odstraňování nekrotické tkáně, nelepí se k ráně, nezpůsobují bolest při převazu, obsahuje kaštanový med, který je bohatým zdrojem živin přispívajících k hojení rány a chrání okolní pokožku.

VIVAMEL CONTACT– kontaktní mřížka

Neabsorpční tenká flexibilní mřížka impregnovaná 100% mediciálním medem. Na rány s mírnou tvorbou exsudátu ve fázi granulace a epitalizace, lze použít samostatně nebo v kombinaci s medem v tubě, vyžaduje sekundární absorpční krytí.

Aspirox

Zdravotnický prostředek určený na oplachy a obklady a zvlhčování ran, podporuje debridement a sekundárně snižuje množství nežádoucích mikroorganismů.

Oplachový a obkladový roztok

Gel na rány